“Suraxanı” gəmi-muzeyini indiyədək 4500 xarici turist ziyarət edib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) “Suraxanı” gəmi-muzeyi təkcə yerli deyil, ölkəmizə gələn xarici qonaqların da ən çox maraq göstərdiyi məkanlar sırasındadır.
Ötən ilin mayından qapılarını ziyarətçilərin üzünə açıq elan edən dünyanın ilk tanker-muzeyinə indiyədək 4500 xarici turist təşrif buyurub.
“Suraxanı” tanker-muzeyi milyonlarla istifadəçisi olan məşhur səyahət saytı “TripAdvisor”da da turistlər tərəfindən müsbət rəy və fikirlər alıb. Platforma istifadəçilərinin rəyinə əsasən, Azərbaycanda yerləşən 218 gəzməli yerin sırasında gəmi-muzey 26-cı yerdə qərarlaşıb.
“TripAdvisor” platformasında dünyanın hər bölgəsində yerləşən istirahət və turizm mərkəzləri dəyərləndirilir. Turistlər bu saytı özlərinə “səyahət məsləhətçisi” bilirlər. Belə bir platformada “Suraxanı” gəmi-muzeyinin yaxşı mövqedə yer alması muzeyimizin gələcək ziyarətçilərinin artacağını deməyə əsas verir.
Qeyd edək ki, “Suraxanı” gəmi-muzeyinin ekspozisiyasında nümayiş olunan istər audio-video, istərsə çap materialları Azərbaycan, İngilis və Rus dillərində sərgilənir. Burada təşkil edilən ekskursiyalar da 3 dildə aparılır.

4,500 foreign tourists have visited the "Surakhani" ship museum so far
"Surakhani" ship-museum owned by Azerbaijan Caspian Shipping CJSC (ASCO) is one of the most interesting places not only for local but also for foreign visitors to our country.
So far, 4,500 foreign tourists have visited the world's first tanker-museum which made its doors open to visitors since May last year.
"Surakhani" tanker museum got positive comments and feedback from tourists at TripAdvisor which is a popular travel website with millions of users. According to the opinion of the users of the platform, the ship-museum ranked 26th of 218 sightseeing places in Azerbaijan.
Leisure and tourism centres are evaluated in every region of the world on the TripAdvisor platform. Tourists acknowledge this site as their "trip advisor". The fact that the "Surakhani" ship-museum is well ranked on such a platform makes it a point to say that number of visitors to our musem will increase in the future.
It is worth noting that the audio-video and printed materials displayed at the exhibition of the "Surakhani" ship-museum are exhibited in Azerbaijani, English and Russian. Excursions organized therein are also conducted in 3 different languages.