Ukraynanın Azərbaycandakı səfiri “Suraxanı” gəmi-muzeyinin qonağı olub
Ukraynanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Yuriy Husyev ASCO-nun “Suraxanı” gəmi-muzeyini ziyarət edib.
Səfir Yuriy Husyev gəmi-muzeyi gəzərək, buradakı zəngin eksponatlar və interaktivlərlə tanış olub. Ona Azərbaycanın dənizçilik irsi və “Suraxanı” gəmisinin bu irsin yaşadılmasındakı tarixi əhəmiyyəti izah olunub.
Bununla yanaşı, səfirə "Suraxanı" gəmi-muzeyinin nəşrlərindən olan “Bələdçi kitabı” və müxtəlif gəmi elementlərindən ibarət olan “puzzle” hədiyyə edilib.
Sonda səfir Yuriy Husyev “Suraxanı” gəmi-muzeyi ilə bağlı xoş təəssüratlarını “Fəxri qonaqlar kitabı”nda bölüşərək, muzeyin yaradılmasında zəhməti olan hər kəsə təşəkkürünü bildirib və yenidən ziyarət etmək arzusu ilə muzeydən ayrılıb.

Посол Украины в Азербайджане стал гостем судно-музея «Сураханы»
Чрезвычайный и полномочный посол Украины в Азербайджане Юрий Гусев посетил судно-музей «Сураханы», принадлежащий ASCO.
Посол Юрий Гусев ознакомился с экспонатами и интерактивами музея, а также получил информацию о морском наследии Азербайджана и исторической значимости танкера «Сураханы» в сохранении этого наследия.
В дополнение к экскурсии посол получил в подарок издания танкер-музея «Сураханы», включая «Гид-книгу» и пазл, состоящий из элементов судна.
В завершение визита Юрий Гусев оставил свои положительные впечатления о музее в «Книге почетных гостей», выразил благодарность всем, кто приложил усилия для создания музея, и покинул его с желанием вернуться снова.