Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbinin kursantları "Suraxanı" gəmi-muzeyini ziyarət ediblər
Müdafiə Nazirliyinin Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbinin kursantları ASCO-nun "Suraxanı" gəmi-muzeyini ziyarət ediblər.
Ekskursiya zamanı kursantlar Azərbaycan və dünya gəmiçiliyinin tarixi, ölkəmizin qədim dənizçilik ənənələri, eləcə də qəhrəman dənizçilərimizin şücaəti ilə yaxından tanış olublar.
Muzeyin interaktiv bölmələrində müxtəlif gəmi əməliyyatlarını yerinə yetirən ziyarətçilər Vətən müharibəsində xalqımızın qəhrəmanlığını əks etdirən ekspozisiyanı da izləyiblər.

Курсанты Азербайджанского высшего военного училища имени Гейдара Алиева посетили судно-музей “Сураханы”.
Курсанты Азербайджанского высшего военного училища имени Гейдара Алиева Министерства обороны посетили судно-музей  ASCO “Сураханы”.
Во время экскурсии курсанты ознакомились с историей азербайджанского и мирового судоходства, древними морскими традициями нашей страны, а также с мужеством героических азербайджанских моряков.
В интерактивных залах музея посетители выполнили различные судоходные операции и осмотрели экспозицию, посвященную героизму нашего народа в Отечественной войне.