RİNN-in, eləcə də AZCON-nun idarəetməsinə verilən dövlət qurumlarının kommunikasiya sahəsinə məsul əməkdaşları gəmi-muzeydə olublar
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin (RİİN) və Azərbaycan Nəqliyyat və Kommunikasiya Holdinqinin (AZCON) idarəetməsinə verilən dövlət qurumlarının ictimaiyyətlə əlaqələr və kommunikasiya sahəsinə məsul əməkdaşları ASCO-nun "Suraxanı" gəmi-muzeyində bir araya gəliblər.
ASCO-nun İdarə Heyəti sədrinin müavini Zaur Nağıyev iştirakçıları salamlayaraq, ASCO-nun PR və kommunikasiya siyasəti, eləcə də dünyanın ilk tanker-muzeyinin yaradılması ideyası barədə məlumat verib.
Daha sonra qonaqlara gəmi-muzeydə ekskursiya keçirilib. Həmçinin onlara ASCO-nun İctimaiyyətlə əlaqələr departamentinin fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirdiyi layihələr haqqında məlumat verilib.

Employees responsible for communications in state institutions transferred to the management of the Ministry of Digital Development and Transport (MDDT) and the Azerbaijan Transport and Communication Holding (AZCON) visited the ship-museum.
Employees responsible for public relations and communications in state institutions transferred to the management of the Ministry of Digital Development and Transport (MDDT) and the Azerbaijan Transport and Communication Holding (AZCON) gathered at ASCO’s “Surakhany” ship museum.
ASCO’s Deputy Chairman of the Board, Zaur Nagiyev, welcomed the participants and provided information about ASCO’s PR and communication policy, as well as the idea behind creating the world’s first tanker museum.
Following this, the guests were given a tour of the ship museum. They were also informed about the activities of ASCO’s Public Relations Department and its ongoing projects.