Dünya Sağlamlıq Günü ilə əlaqədar Psixoloji İnkişaf Mərkəzinin xüsusi qayğıya ehtiyacı olan azyaşlı üzvləri ASCO-nun “Suraxanı” gəmi-muzeyini ziyarət ediblər.
Ziyarət zamanı uşaqlar muzeyin unikal eksponatları ilə tanış olub, həmçinin interaktiv imkanlardan yararlanaraq müxtəlif təcrübələr qazanıblar.
Qeyd edək ki, “Suraxanı” gəmi-muzeyi davamlı olaraq öz təşəbbüsü ilə müxtəlif yaş qruplarına və xüsusi kateqoriyadan olan şəxslərə yönəlik maarifləndirici və əyləncəli layihələr həyata keçirir. Həmçinin muzey ayrı-ayrı dövlət qurumları, ictimai birliklər və təşkilatlarla sıx əməkdaşlıq edərək, sosial inkluzivliyi və fərqli qrupların mədəniyyətə və təhsilə daha yaxın olmasını təmin edir.

В связи с Всемирным днём здоровья маленькие члены Центра психологического развития, нуждающиеся в особой заботе, посетили музей-корабль «Сураханы»
В связи с Всемирным днём здоровья маленькие члены Центра психологического развития, нуждающиеся в особой заботе, посетили музей-корабль «Сураханы».
Во время визита дети познакомились с уникальными экспонатами музея и, воспользовавшись интерактивными возможностями, получили разнообразный опыт.
Отметим, что судно-музей «Сураханы» на регулярной основе по собственной инициативе реализует просветительские и развлекательные проекты, ориентированные на разные возрастные группы и представителей особых категорий. Также музей тесно сотрудничает с государственными структурами, общественными объединениями и организациями, способствуя социальной инклюзии и приближению различных групп населения к культуре и образованию.