Dünyanın ilk tanker-muzeyinin könüllülərinə məzun sertifikatları təqdim edilib
“Suraxanı” gəmi-muzeyində üç ay davam edən təcrübə proqramını uğurla başa vuran növbəti qrup könüllüyə məzun sertifikatı təqdim olunub.
Sertifikatların təqdimetmə mərasimində bildirilib ki, proqram müddətində gənclər muzeyin ekspozisiya zalında ekskursiya rəhbərliyi, araşdırma işləri və xüsusi layihələrin həyata keçirilməsi prosesində yaxından iştirak ediblər. Onlar həmçinin mühasibat uçotu və informasiya texnologiyaları sahəsində bilik və bacarıqlarını genişləndiriblər.
Qeyd edək ki, könüllülük proqramı “Suraxanı” gəmi-muzeyi və “Gənc Könüllülər” İctimai Birliyi arasında 2022-ci ildən etibarən həyata keçirilir. Bu müddətdə layihədən 520-dən çox gənc faydalanıb.
Yaxın günlərdə muzeydə növbəti könüllü proqramına start veriləcək. Prosesə daha 30 nəfərin cəlb olunması nəzərdə tutulur.

Graduation certificates were presented to the volunteers of the world’s first tanker museum
At the “Surakhani” ship-museum, graduation certificates were presented to the next group of volunteers who successfully completed the three-month internship program.
During the certificate presentation ceremony, it was noted that throughout the program, the young participants were actively involved in the museum’s exhibition hall — guiding tours, engaging in research activities, and contributing to the implementation of special projects. They also expanded their knowledge and skills in accounting and information technology.
It should be noted that the volunteer program has been implemented jointly by the “Surakhani” Ship-Museum and the “Young Volunteers” Public Union since 2022. Over this period, more than 520 young people have benefited from the project.
In the coming days, the museum will launch the next cycle of its volunteer program. It is planned to involve an additional 30 participants.