Dünyanın ilk tanker-muzeyinin könüllülərinə məzun sertifikatları təqdim edilib
“Suraxanı” gəmi-muzeyində üç ay davam edən təcrübə proqramını uğurla başa vuran növbəti qrup könüllüyə məzun sertifikatı təqdim olunub.
Sertifikatların təqdimetmə mərasimində bildirilib ki, proqram müddətində gənclər muzeyin ekspozisiya zalında ekskursiya rəhbərliyi, araşdırma işləri və xüsusi layihələrin həyata keçirilməsi prosesində yaxından iştirak ediblər. Onlar həmçinin mühasibat uçotu və informasiya texnologiyaları sahəsində bilik və bacarıqlarını genişləndiriblər.
Qeyd edək ki, könüllülük proqramı “Suraxanı” gəmi-muzeyi və “Gənc Könüllülər” İctimai Birliyi arasında 2022-ci ildən etibarən həyata keçirilir. Bu müddətdə layihədən 520-dən çox gənc faydalanıb.
Yaxın günlərdə muzeydə növbəti könüllü proqramına start veriləcək. Prosesə daha 30 nəfərin cəlb olunması nəzərdə tutulur.

Волонтёрам первого в мире танкера-музея были вручены выпускные сертификаты
В танкере-музее 'Сураханы' очередной группе волонтёров, успешно завершивших трёхмесячную программу стажировки, были вручены выпускные сертификаты.
На церемонии вручения было отмечено, что в ходе программы молодые участники активно принимали участие в работе музея — в проведении экскурсий, исследовательских проектах и реализации специальных инициатив. Они также расширили свои знания и навыки в сфере бухгалтерского учета и информационных технологий.
Отметим, что волонтёрская программа реализуется «Сураханы» – кораблём-музеем совместно с Общественным объединением «Молодые волонтёры» с 2022 года. За это время проектом воспользовались более 520 молодых людей.
В ближайшие дни в музее стартует новая волонтёрская программа. Планируется привлечь ещё 30 участников.