“Söhbətchill” layihəsinin növbəti görüşü gəmi-muzeydə baş tutub
Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqının “Söhbətchill” layihəsi çərçivəsində Türkiyənin məşhur aktyoru Erhan Ufak ilə “Suraxanı” gəmi-muzeyində görüş keçirilib.
Tədbir çərçivəsində qonaq üçün gəmi-muzeydə ekskursiya təşkil edilib, Erhan Ufak Azərbaycan gəmiçiliyinin tarixi, Xəzər dənizində dənizçilik ənənələri və muzeyin ekspozisiyaları ilə yaxından tanış olub.
Könüllülük fəaliyyətinin təşviqi və gənclərin motivasiyasının artırılması məqsədi daşıyan görüş zamanı aktyor sənət yolu, şəxsi həyat təcrübələri, sosial məsuliyyət və könüllülüyün cəmiyyətdəki rolu ilə bağlı fikirlərini bölüşüb, gənclərin suallarını səmimi şəkildə cavablandırıb. Tədbir iştirakçılar tərəfindən böyük maraq və rəğbətlə qarşılanıb.

Очередная встреча проекта «Söhbətchill» прошла в судне-музее
В рамках проекта «Söhbətchill», реализуемого Союзом добровольческих организаций Азербайджана, в судне-музее «Сураханы» состоялась встреча с известным турецким актёром Эрханом Уфаком.
В рамках мероприятия для гостя была организована экскурсия по судну-музею. Эрхан Уфак подробно ознакомился с историей азербайджанского судоходства, морскими традициями на Каспийском море, а также с экспозициями музея.
Во время встречи, целью которой стало продвижение волонтёрской деятельности и повышение мотивации молодёжи, актёр поделился своим профессиональным путём, личным жизненным опытом, размышлениями о социальной ответственности и роли волонтёрства в обществе. Он также искренне ответил на вопросы молодых участников. Мероприятие вызвало большой интерес и было тепло встречено участниками.
Отметим, что Эрхан Уфак завоевал широкую зрительскую популярность благодаря роли Гюллю Эрхана в телесериале «Долина волков» (Kurtlar Vadisi).