“Cığır” İB-nin uşaqları “Suraxanı” gəmi-muzeyini ziyarət ediblər
“Cığır” Mənəvi Dəyərlərin İnkişafına Dəstək İctimai Birliyinin himayəsində olan uşaqlar və birliyin könüllüləri “Suraxanı” gəmi-muzeyində qonaq olublar.
Bakının müxtəlif qəsəbələrində yaşayan bu uşaqlar “Cığır” İctimai Birliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən “Salam Yurdu” Təlim-Tədris Mərkəzində və mütaliə layihəsində fəallığı ilə seçilənlərdir.
Ziyarətçilərə muzeyin yaranma tarixi, Azərbaycanın zəngin dənizçilik irsi və ekspozisiyada nümayiş etdirilən nadir eksponatlar barədə ətraflı məlumat verilib. Qonaqlar, həmçinin müxtəlif tarixi sənədlər və fotoşəkillərlə tanış olublar.
Uşaqlar muzeyin ekspozisiya zallarında təqdim olunan artırılmış reallıq sistemlərini, interaktiv oyunları və digər multimedia imkanlarını böyük maraqla sınaqdan keçiriblər.
Bu ekskursiya ASCO-nun Korporativ Sosial Məsuliyyət istiqamətində həyata keçirdiyi fəaliyyətlərin tərkib hissəsidir.

Дети Общественного объединения «Cığır» посетили судно-музей «Сураханы»
Дети, находящиеся под опекой Общественного объединения «Cığır» по поддержке развития духовных ценностей, а также волонтёры организации посетили судно-музей «Сураханы».
Участниками визита стали дети, проживающие в различных посёлках Баку и отличившиеся своей активностью в учебно-образовательном центре «Salam Yurdu», действующем при Общественном объединении «Cığır», а также в рамках проекта по популяризации чтения.
Гостям подробно рассказали об истории создания музея, богатом морском наследии Азербайджана и редких экспонатах, представленных в экспозиции. Посетители также ознакомились с различными историческими документами и фотографиями.
Особый интерес у детей вызвали системы дополненной реальности, интерактивные игры и другие мультимедийные возможности, представленные в экспозиционных залах музея.